cm 2014România – Ungaria (Grupa D), Serbia – Croaţia (A), Italia – Bulgaria (B), Germania – Austria (C), Irlanda – Suedia (C) şi Polonia – Muntenegru (H) suscită interes mai mare în preliminariile europene pentru Cupa Mondială de fotbal din 2014 din Brazilia. În grupa D mai joacă Turcia – Andorra şi Estonia – Olanda.

Programul meciurilor:

VINERI, 6 SEPTEMBRIE

 

Grupa A
20,00 Macedonia – Ţara Galilor, la Skopje
21,45 Serbia – Croaţia, la Belgrad
22,00 Scoţia – Belgia, la Glasgow
clasament

locechipaJVEÎGM-GPP
1Belgia761013-219
2Croaţia751110-416
3Serbia72149-97
4Ţara Galilor62046-146
5Scoţia71244-95
6Macedonia61143-74

Grupa B
19,00 Cehia – Armenia, la Praga
21,00 Malta – Danemarca, la Ta’Qali
21,45 Italia – Bulgaria, la Palermo
clasament

locechipaJVEÎGM-GPP
1Italia642012-414
2Bulgaria624011-410
3Cehia62316-49
4Armenia62046-86
5Danemarca61326-96
6Malta61052-143

Grupa C
21,45 Irlanda – Suedia, la Dublin
21,45 Germania – Austria, la Munchen
18,00 Kazahstan – Insulele Feroe, la Astana
clasament

locechipaJVEÎGM-GPP
1Germania651022-716
2Austria632115-511
3Suedia632111-711
4Irlanda632112-1011
5Kazahstan60152-151
6Insulele Feroe60062-200

Grupa D
21,00 Turcia – Andorra, la Kayseri
21,00 România – Ungaria, la Bucureşti
21,30 Estonia – Olanda, la Tallinn
clasament

locechipaJVEÎGM-GPP
1Olanda660020-218
2Ungaria632113-811
3România631210-1010
4Turcia62137-77
5Estonia62043-96
6Andorra60060-170

Grupa E
20,00 Norvegia – Cipru, la Oslo
21,30 Elveţia – Islanda, la Berna
21,30 Slovenia – Albania, la Ljubljana

clasament

locechipaJVEÎGM-GPP
1Elveţia64208-114
2Albania63127-610
3Islanda63038-99
4Norvegia62227-78
5Slovenia62048-106
6Cipru61144-94

Grupa F
17,30 Rusia – Luxemburg, la Kazan
21,45 Irlanda de Nord – Portugalia, la Belfast
clasament

locechipaJVEÎGM-GPP
1Portugalia742112-614
2Rusia64028-212
3Israel632115-811
4Irlanda de Nord61324-76
5Azerbaidjan70433-94
6Luxemburg60333-133

Grupa G
21,10 Letonia – Lituania, la Riga
21,45 Liechtenstein – Grecia, la Vaduz
21,15 Bosnia-Herţegovina – Slovacia, la Zenica
clasament

locechipaJVEÎGM-GPP
1Bosnia651023-316
2Grcia64117-413
3Slovacia62317-59
4Lituania61234-85
5Letonia61146-144
6Liechtenstein60243-162

Grupa H
21,45 Polonia – Muntenegru, la Varşovia
21,00 Ucraina – San Marino, la Lvov
22,00 Anglia – Rep. Moldova, la Londra
clasament

locechipaJVEÎGM-GPP
1Muntenegru742114-714
2Anglia633021-312
3Ucraina632110-411
4Polonia623112-79
5Rep. Moldova71244-115
6San Marino60060-290

Grupa I
21,15 Georgia – Franţa, la Tbilisi
21,30 Finlanda – Spania, la Helsinki

clasament

locechipaJVEÎGM-GPP
1Spania53208-211
2Franţa53118-410
3Finlanda51314-46
4Georgia51133-74
5Belarus61144-104

SÂMBĂTĂ, 7 SEPTEMBRIE

Grupa F
20,45 Israel – Azerbaidjan, la Raman Gan
clasament

locechipaJVEÎGM-GPP
1Portugalia742112-614
2Rusia64028-212
3Israel632115-811
4Irlanda de Nord61324-76
5Azerbaidjan70433-94
6Luxemburg60333-133