Prima ediție a Cupei de iarnă la minifotbal, de la Reșița, a fost câștigată de echipa Roxamy

Cupa de iarna la minifotbal, Resita 2013Turneul dotat cu trofeul Cupa de iarnă la minifotbal, organizat la Reșița, a fost câștigat duminică, 22 decembrie, de echipa Roxamy. Podiumul a fost completat de formațiile Camera de Comerț și Steaua Reșița. Cel mai tehnic jucător a fost desemnat Florin Bîrcean (Camera de Comerț), cel mai bun portar – Bogdan Cărămălău (Camera de Comerț), iar trofeul fair-play a fost atribuit echipei CS Murariu.

Prima ediție a Cupei de iarnă la minifotbal organizată la sfârșitul săptămânii trecute în Sala Polivalentă din Reșița, a reunit cele 11 echipe înscrise în Campionatul Județean Caraș-Severin, cărora li s-a alăturat și CS Murariu.

Competiția a fost organizată cu sprijinul Direcției Județene pentru Sport și Tineret Caraș-Severin. Au arbitrat reșițenii Adrian Enășescu și George Chitucea.