Politehnia Timișoara pe locul 3 la Universitarul de minifotbal

fotbal in sala

Echipa de minifotbal a Universitaţii Politehnica Timişoara s-a clasat pe locul 3 la finalul Campionatului Universitar de minifotbal disputat la Braşov. Universitatea Politehnica Timişoara a câştigat meciul pentru locul 3 cu 2-1 în faţa formaţiei Universităţii Tehnice „Gh. Asachi” din Iaşi.

În finala competiţiei s-a impus Universitatea Politehnică Bucureşti cu 3-2 în faţa Academiei de Poliţie „A.I. Cuza” din Bucureşti.

La finalul Campionatului Universitar de minifotbal au fost acordate şi patru premii individuale: titlul de cel mai bun jucător i-a revenit lui Adrian Popa de la Universitatea Politehnică din Timişoara, cel mai bun portar a fost desemnat Negru Marius, de la Universitatea Tehnică „Gh. Asachi” din Iaşi, Academia de Poliţie din Bucureşti a primit trofeul Fair-play, Laurenţiu Militaru a fost cel mai bun marcator cu 9 goluri marcate, câştigand titlului de golgheter al competiţiei.