Muncitorul Reşiţa învinge cu 7-3 pe Clujana, în etapa a 10-a a Ligii 1 de futsal

Muncitorul Resita - Clujana Cluj-Napoca

În prima partidă programată în etapa a 10-a a Ligii 1 de fotbal în sală, duminică seara, 9 noiembrie, Muncitorul Reşiţa a învins cu 7-3 pe Clujana Cluj-Napoca. La pauză au condus tot reşiţenii cu 4-1. Partida s-a jucat în Sala Polivalentă din Reşiţa. Este prima victorie obţinută de Muncitorul după o serie de şapte eşecuri. Pentru echipa antrenată de Viorel Lolea și Ion Roman au înscris Marius Călin de trei ori (în minutele 10, 16 şi 30) şi Casian Doană de patru ori (în minutele 14, 18, 28 şi 29).

Marcatorii echipei din Cluj au fost Ioan Timiș (în minutul 3) şi Ianos Incze (în minutele 31 și 40).

Muncitorul Reşiţa a adunat 9 puncte în 10 etape şi se află pe locul 8, înaintea celorlalte meciuri ale etapei, programate luni 10 noiembrie.