Metalul Reşiţa câştigă în deplasare la Gloria Bistriţa

Metalul- Gloria Bistrita 8

Metalul Reşiţa a învins sâmbătă în deplasare pe Gloria Bistriţa, cu 3-2, în etapa a zecea, ultima, a play-off-ului Ligii a 2-a, seria a 2-a.

Nogo a deschis scorul pentru reşiţeni în minutul 40, bistriţeni egalează prin Roşu în minutul 56, pentru ca un minut mai târziu gazdele să preia conducerea prin Pop. Căpitanul bănăţenilor, Octavian Vasile egalează în minutul 60, iar victoria a  survenit în urma reuşitei lui Făgărăşanu din minutul 85.

Antrenorul Daniel Opriţa de la Metalul Reşiţa a trimis în teren jucători: Zimmermann – Creţu, I. Popescu, Nogo, Vaştag – O. Vasile (cpt.), Breşneni (înlocuit cu Enescu), Neagoe, Vădrariu (schimbat cu Făgărăşanu) – Ad. Stoica, Enciu (înlocuit cu Mureşan).
Rezerve neutilizate: Ciuculescu -Cl. Ştefan, R. Cristian, Apostol.

În alt meci CS Universitatea Craiova-CSM Râmnicu Vâlcea 3-0.

În devans, FC Olt- ASA Târgu Mureş 1-0.

Echipa din Valea Domanului încheie play-off-ul pe locul patru. Pe primul loc se află CSU Craiova, iar pe doi ASA Târgu Mureş.