Metalul Reşiţa a pierdut, pe teren propriu, în faţa celor de la Poiana Câmpina, în etapa a XII-a

Metalul Resita - Fortuna Poiana Campina

Metalul Reşiţa a suferit o înfrângere în debutul returului Ligii a 2-a de fotbal seria a 2-a. Elevii lui Daniel Opriţa au fost învinşi sâmbătă, 8 noiembrie, în Valea Domanului, cu 2-1, de Fortuna Poiana Câmpina, într-un meci din etapa a 12-a. Scorul a fost deschis de oaspeţi în minutul 29 dintr-o lovitură liberă executată de Damian. Un minut mai târziu, Ionuţ Popescu a egalat pentru gazde. Tabela a fost închisă în minutul 81 de Mihai Stancu, de la Fortuna. În minutul 89, Vasile Buhăescu a avut şansa de a egala. Oaspeţii au încheiat meciul în 10 oameni, Dobrosavlevici fiind eliminat în minutul 85 pentru al doilea cartonaş galben. În urma acestui rezultat, Metalul rămâne pe locul 2 cu 23 de puncte, iar echipa oaspete s-a apropiat la doar două puncte.

FC Caransebeş a pierdut în deplasarea de la Olimpia Satu Mare cu 2-1 şi rămâne pe ultimul loc cu 6 puncte.

Sâmbătă s-au mai jucat două partide:

CSM Râmnicu Vâlcea – Şoimii Pâncota 1-0 şi

FC Olt Slatina – Unirea Tărlungeni 1-1.

Primul meci al etapei a fost vineri:

ACS Poli Timişoara – CS Mioveni 1-0. Echipa de pe Bega s-a distanţat în fruntea clasamentului, cu 27 de puncte.