Metalul Reşiţa a învins cu 3-1, în deplasare, pe FC Caransebeş în etapa a 10-a a Ligii a II-a

FC Caransebes amical cu Metalul Resita, imagine de arhiva

Metalul Reşiţa a câştigat sâmbătă, 25 octombrie, meciul jucat în deplasare împotriva echipei FC Caransebeş, în etapa a 10-a a Ligii a 2-a de fotbal seria a 2-a. La finalul partidei scorul a fost 3-1 în favoarea elevilor lui Daniel Opriţa.

Scorul a fost deschis în minutul 6 de echipa gazdă, prin reuşita lui Ologu. Pentru Metalul Reşiţa au marcat Feher -de două ori (în minutul 35 din penalty şi în minutul 81), tabela fiind închisă de Octavian Vasile în minutul 90.

În celelalte partide din seria a 2-a a Ligii a 2-a au fost consemnate rezultatele:

Şoimii Pâncota – ACS Poli Timişoara 0-1
FC Olt Slatina – Olimpia Satu Mare 2-1
Unirea Târlungeni – FC Bihor Oradea 1-0 şi
Fortuna Poiana Câmpina – CS Mioveni 3-1
CSM Râmnicu Vâlcea a stat.

Metalul Reşiţa se menţine lider în clasament cu 23 de puncte. Pe poziţia secundă se află ACS Poli Timişoara cu 21 de puncte. FC Caransebeş ocupă locul 10 (penultimul) cu 6 puncte.