[UPDATE] [FOTO] Liga a II-a, seria a II-a, etapa a 18-a: rezultate şi clasament

1

Metalul Reșița a învins sâmbătă pe CSM Râmnicu Vâlcea cu 1-0, într-un meci din etapa a 18-a a Ligii a II- a, Seria a II-a. A marcat Adrian Stoica în minutul 68 din lovitură de la 11 metri, în urma unui fault din spate la Octavian Vasile.

Prima repriză a fost una echilibrată, rezultatul la pauză fiind de 0-0.

În cea de-a doua repriză gruparea din Valea Domanului a pus mai multă presiune pe adversari și a reușit  să încheie partida cu toate cele trei puncte în cont. Echipa oaspete a avut și ea câteva ocazii la care s-a remarcat portarul gazdelor, Zimmermann.

Antrenorul echipei Metalul Reșița, Marian Pană, a trimis în teren următoarea garnitură:

Cristian Zimmermann – Robert Cristian, Cristian Apostol, Ionuț Popescu, Lucian Murgoci, Dănuț Enescu, Octavian Vasile (căpitan), Daniel Oprița, Istvan Szabo, Laurențiu Breșneni și Adrian Stoica.

Rezerve: Adrian Pascal – Vișan Crețu, Ionuț Tătaru, Andrei Vaștag, Daniel Vădrariu, Marco Enciu, Silviu Mureșan.

Declarația lui Marian Pană de la finalul jocului:

Antrenorul Claudiu Niculescu, CSM Râmnicu Vâlcea, a trecut pe foaia de joc:

Florin Matache- Samson Nwabuere, Cătălin Pîrvulescu, Ionuț Stoica (căpitan), Marius Briceag, Lucian Todea, Jose Marcio Pereira, Daniel Iancu, Ciprian Tănasă, Marian Deaconescu, Christian Nkongue.

Rezerve: Andrei Popescu- Adrian Codin, Denis Dumitrașcu, Bogdan Geantă, Andrei Nicola, Adrian Popa, Codruț Lircă.

Declarația lui Claudiu Niculescu de la finalul partidei:

Sâmbătă s-au mai disputat două partide:

FC Bihor Oradea a învins în deplasare pe ASA Târgu Mureș cu 1-0.

CS Universitatea Craiova, la primul meci cu Gabi Balint pe banca tehnică, a învins acasă pe Minerul Motru cu 6-0.