Liga 1 de fotbal, etapa a X-a: rezultate finale

3.FOTBAL:PETROLUL PLOIESTI-GAZ METAN MEDIAS, LIGA 1 (4.10.2014)

Rezultate consemnate în partidele disputate până acum în etapa a X-a:

Vineri
FC Braşov – CSMS Iaşi 2-0. Au marcat: Machado în minutul 3 şi Constantinescu în minutul 90+2.
Concordia Chiajna – Rapid Bucureşti 0-0.

Sâmbătă
Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Botoşani 0-1. A înscris: Hadnagy în minutul 2.
Universitatea Cluj – Pandurii Târgu Jiu 2-0. Golurile au fost marcate de Cristocea în minutul 42 şi Kovacs în minutul 81.
Petrolul Ploieşti – Gaz Metan Mediaş 1-0. A punctat Astafei în minutul 12.

Duminică s-au întâlnit:
Oţelul Galaţi – Steaua Bucureşti 0-3. Au marcat Latovlevici în minutul 21, Sânmărtean în minutul 23 şi Szukala în minutul 63.
Astra Giurgiu – FC Viitorul 0-1. A înscris Bonilla în minutul 2.
Dinamo Bucureşti – CS Universitatea Craiova. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 25 prin autogolul lui Filip. Bilinski sin penalty în minutul 52 a restabilit egalitatea.

Luni, etapa s-a încheiat cu partida:
ASA Târgu Mureş – CFR Cluj 2-0. Au marcat Hora în minutul 43 şi N’Doye în minutul 77.

În clasament conduce Steaua cu 25 de puncte, secondată de CFR Cluj cu 22 de puncte. Pe locul 3 se află Petrolul cu 20 de puncte, iar locul 4 este ocupat de Astra cu 19 puncte.

Sursa foto: digisport.ro