[FOTO-VIDEO] CSM Școlar Reșița a trecut la scor de tenis de Internațional Bălești!

394

UPDATE:

Echipa de fotbal din Liga a III-a, CSM Școlar Reșița a mai obținut trei puncte în partida disputată sâmbătă, acasă, cu Internațional Bălești, în cea de-a 23-a etapă din actualul sezon competițional. Rosso-nerii din Valea Domanului s-au impus la scor de tenis, 6-0.

Golurile echipei reșițene au fost marcate de : Vădrariu în minutul 24, Staicu în minutele 33 și 38, Costin în minutul 35, Ene în minutul 74 și Hrudei în  minutul 80, din lovitură de la 11 m.

Daniel Oprița a încercat să-și menajeze jucătorii de bază pentru jocurile dificile ce vor urma, de miercuri cu Deva și de sâmbătă, derbyul cu ACS Șirineasa.

La sfârșitul partidei, Daniel Oprița a afirmat că și-ar fi dorit mai mult din această întâlnire:

”Astăzi aș fi vrut mai mult, dar probabil că și jucătorii văzând adversarul, simțindu-l în teren, nu au mai accelerat așa cum aș fi vrut eu. Și în prima repriză să dăm gol mai repede, și în a doua să marcăm mai mult, să dau posibilitatea să intre mai devreme și ceilalți copii, juniorii. Chiar dacă era 4 – 0, încă nu eram foarte liniștit. Când faci două – trei schimbări, parcă se vede. Erau jucători ca Mustețea, debutant. Aș fi vrut să mai odihnesc din jucători, pentru că nu avem un lot foarte numeros și avem meci miercuri intermediară. Urmează și meciul cu Șirineasa, dar la Deva, spun eu, vom avea un meci foarte greu. Poate mai greu decât cel cu Șirineasa. Probabil că devenii vor fi motivați foarte bine, la fel ca și Sebișul pentru că Șirineasa are forță să motiveze pe toată lumea. Deva a încurcat și liderul. Așteptăm decizia Federației să ea cele 9 puncte ale celor de la Șirineasa, care este una normală și corectă”, a afirmat Daniel Oprița.

Tot sâmbătă, ACS Șirineasa a învins la Craiova, cu 2-1, după ce gazdele au condus cu 1-0.

Urmează în runda viitoare, miercuri 25 aprilie să evolueze în deplasare, într-o partidă deloc ușoară cu CSM Deva.

———————————

Echipa de fotbal din Liga a III-a, CSM Reșița are de trecut, astăzi, peste un nou examen. Pe teren propriu va întâlni, într-un meci aparent ușor, echipa penultima clasată, Internațional Bălești.

Elevii lui Daniel Oprița Jucătorii lui Oprița evoluează în Valea Domanului, sâmbătă, 21 aprilie, de la ora 17:00, într-un joc din cea de-a 23-a etapă a Ligii a III-a de fotbal, seria a IV-a.

Liderul ACS Șirineasa n-are meci ușor, la CSU Craiova II, echipă aflată în acest moment pe poziția a 5-a în clasament.