[FOTO] Nu a fost să fie victorie pentru Progresul Ezeriș în primul meci disputat în Liga a III-a de fotbal

ACS Progresul Ezeriș a debutat sâmbătă, 12 septembrie în Liga a III-a de fotbal cu o deplasare la Progresul Pecica. Formația antrenată de Adrian Enășescu a pierdut meciul cu 0-2, după un joc bun practicat în prima parte a întâlnirii.

Gazdele au reușit să marcheze prima oară în minutul 60 prin Capătă la o centrare în careu a lui Boizan. Scorul final este stabilit de același Boizan în minutul 74.

”Am făcut un joc bun în prima repriză, dar în partea secundă am constatat o ușoară cădere fizică a băieților și au mai fost și câteva greșeli individuale”, a spus președintele clubului Progresul Ezeriș, Cristian Șodâncă.

Cele două formații au evoluat în următoarele formule:

Progresul Ezeriș: Birăescu – Ciurea, Rimovecz, Zamfir, Musteța, Kawagoe, Drăgoi, Jivan, Simion, Jula, Rusnac. Rezerve:  Petruț, Măduță, Urlică, Secula, Corneanu.

Progresul Pecica: Dagău – Ilan, Țugulescu, Wild, Aldan – Moraru, S. Popa, Rădulescu, Bozian – Puie, Capătă. Rezerve: Barbu, Deliman, Mateucă, Iuga, Tamaș, Boștină, Răchită.

În alte două întâlniri disputate în seria a 8-a s-au înregistrat rezultatele:

Şoimii Lipova – Gloria Lunca-Teuz Cermei 3-1 și Ghiroda şi Giarmata Vii – Crişul Chişineu Criş 2-2.

Progresul Ezeriș va evolua în data de 19 septembrie, de la ora 17.00,la Caransebeș, cu CSC Dumbrăvița.

sursa foto: Cristian Șodâncă și Progresul Pecica