[FOTO] CSM Şcolar Reşiţa – Pandurii Tg. Jiu 3-0, la turneul zonal de fotbal al juniorilor C

CSM Scolar Resita-Pandurii Tg Jiu juniori C turneu zonal (1)

CSM Şcolar Reşiţa a câştigat vineri, 5 iunie, meciul cu CS Pandurii Tg. Jiu, în a doua zi a turneului zonal de fotbal al juniorilor C, desfăşurat la stadionul „Mircea Chivu”. Elevii lui Petre Panescu s-au impus clar, cu 3-0, în faţa formaţiei gorjene. La pauză scorul a fost 2-0 prin reuşitele lui Andrei Burciu şi Bogdan Pop, iar în repriza a doua Burciu a stabilit scorul final.
Până la încheierea programului de vineri Federaţia Română de Fotbal nu luase nicio decizie referitoare la meciul dintre CSM Şcolar Reşiţa şi CSU Craiova, care trebuia să se joace joi. Reamintim că din cauza unor probleme organizatorice meciul nu s-a mai disputat, iar FRF trebuie să comunice soluţia.

CS Pandurii Tg. Jiu – Electrica Timişoara 0-2 şi
CSM Rm. Vâlcea – Unirea Tricolor Drobeta 5-0.

Sâmbătă sunt programate jocurile:
În grupa 1, CS Pandurii Tg. Jiu – CSU Craiova, de la ora 14:00 şi
Electrica Timişoara – CSM Şcolar Reşiţa, de la ora 17:00.

În grupa 2, CSM Rm. Vâlcea – CSS Turnu Măgurele şi
Unirea Tricolor Drobeta – CSS Slatina, vor juca de la aceeaşi oră, 15:30, pentru că echipele din Slatina şi Rm. Vâlcea sunt la egalitate de puncte.