[FOTO-AUDIO] Fotbaliștii de la CSM Reșița se întorc cu un punct din deplasarea de la Sportul Snagov. Dorinel Munteanu: Mai avem mult de lucru!

638

CSM Reșița a încheiat, sâmbătă, la egalitate partida cu Sportul Snagov

Universitatea Cluj a terminat la egalitate cu ASU Politehnica Timişoara, 0-0, sâmbătă,23 noiembrie pe Cluj Arena, în etapa a 19-a a Ligii a II-a de fotbal.  Alte trei partide din această rundă s-au încheiat cu scor alb, 0-0.  Cele mai multe goluri au fost marcate în partida dintre Sportul Snagov cu CSM Reșița, 6 la număr. A fost meci cu multe răsturnări de scor și s-a încheiat la egalitate 3-3. Pentru echipa din Valea Domanului au marcat: Vădrariu în minutul 22, Săulescu în minutele 25 și 73.

Consider că am pierdut două puncte și mai avem mult de lucru”, a afirmat la final de joc antrenorul rosso-nerilor, Dorinel Munteanu:

” Am venit la Reșița să facem tot posibilul să salvăm echipa. Reșița nu a fost într-un moment prielnic, dar mai avem două etape în care să obținem puncte, pentru a fi puțin mai linistiți, deși nu suntem. Jocul de astăzi a fost unul disputat între două echipe aflate pe locuri retrogradabile. Pentru mine este dezamăgitor că am marcat trei goluri și plec de aici doar cu un punct. Consider că am pierdut două puncte. Nu pot să le reproșez nimic jucătorilor, deși au făcut greșeli foarte grave în acest joc. Mai avem mult de lucru. Sper că voi reuși să ne îndeplinim obiectivul,mai avem foarte mult până la ultimul joc, sper să terminăm în primele 7-8 echipe”, a concluzionat Dorinel Munteanu.

AS FC Universitatea Cluj – ASU Politehnica Timişoara 0-0
FC Rapid Bucureşti a stat. ACS Daco-Getica Bucureşti s-a retras din campionat.

Duminică are loc partida AFC UTA Arad – FC Farul Constanţa (Stadion Motorul – Arad, 11:30).

Luni se dispută meciul FC Petrolul Ploieşti – SCM Gloria Buzău (Stadion Ilie Oană – Ploieşti, 18:00).

Ultimul joc al etapei va avea loc marţi, CS Mioveni – Turris-Oltul Turnu Măgurele (Stadionul Orăşenesc – Mioveni, 17:00).

În clasament pe locul 1 e UTA cu 32 de puncte, mâine de la ora 11.30 joacă acasă cu Farul Constanța. CSM Reșița e pe locul 17 cu 17 puncte.