[FOTO-AUDIO] CSM Reșița a terminat la egalitate cu SCM Gloria Buzău și se pregătește pentru meciul decisiv cu Unirea Slobozia

265

În etapa a VI-a, penultima, a play-out-ului Ligii a II-a fotbal, CSM Reșița a întâlnit pe teren propriu formația SCM Gloria Buzău. Meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1. Rosso-nerii au dominat în prima repriză, dar s-a încheiat fără gol înscris. După pauză, în minutul 64 Laurențiu Buș a reușit să marcheze pentru gazde, din penalty. Egalarea formației din Buzău a urmat zece minute mai târziu prin Ciprian Perju.

”Sunt nemulțumit de joc”, spune antrenorul rosso-nerilor Adrian Falub:

”Vreau să-mi felicit echipa pentru acest rezultat”, a afirmat tehnicianul Gloriei Buzău, Ilie Stan:

Unirea Slobozia și CSM Reșița au câte 26 de puncte acumulate, înaintea etapei decisive. Cele două se vor confrunta pe terenul formației din Slobozia, în ultima etapă din play out.

Vineri în Liga a II-a s-au mai înregistrat rezultatele:

Comuna Recea – CSM Slatina 5-2

Concordia Chiajna – Viitorul Târgu Jiu 0-2

și Metaloglobus București – Pandurii Târgu Jiu 3-1.

Ultimul meci al etapei de play-out e programat sâmbătă, de la ora 12.30: Farul –Universitatea Cluj. Ripensia Timișoara a stat în această etapă.