Cupa Ligii Adeplast, rezultate din optimi de finală

minge fotbal

ACS Poli Timișoara a învins miercuri seara, 9 septembrie, cu 1-0, pe Petrolul Ploieşti, într-un meci din optimile de finală ale Cupei Ligii Adeplast la fotbal. Unicul gol al meciului câștigat de alb-violeți a fost reușit de Elek, în minutul 67, cu un șut din șase metri, după o centrare a lui Hernandez.
În urma meciurilor din această fază s-au calificat în sferturile de finală Concordia Chiajna, ACS Poli Timişoara, CFR Cluj, Dinamo, Astra Giurgiu şi FC Viitorul.

FC Voluntari – Astra Giurgiu 0-2
FC Viitorul – CS Universitatea Craiova 9-8 la lovituri de departajare; la finalul timpului regulamentar şi după prelungiri scorul a fost 0-0 şi
Pandurii Târgu Jiu – Dinamo 0-2.
În sferturile de finală le Cupei Ligii au intrat direct Steaua, deţinătoarea trofeului, şi ASA Tg. Mureş, finalista ediţiei trecute.