CSM Reșița, victorie la Milenium Giarmata

323

UPDATE

CSM Şcolar Reşiţa a câştigat în deplasarea de la Milenium Giarmata cu 2-1 după ce la pauză erau conduşi cu 1-0. Golurile reşiţenilor au fost marcate de Puţanu în minutul 79 şi Ene, cu patru minute înainte de final

CSM Reșița continuă lupta pentru promovare în eșalonul secund de fotbal al țării. Elevii lui Daniel Oprița nu renunţă și astfel sunt ”condamnați” să câștige fiecare meci. În această după-amiază joacă în deplasare la Millenium Giarmata. Urmează meciuri dificile pentru rosso-neri și principala contracandidată la promovare, ACS Șirineasa are un lot net superior, după cum afirmă antrenorul Daniel Oprița:

”Au cu ce să câștige meciurile cei de la ACS Șirineasa, iar noi avem numai partide grele, mai ales în deplasare. Avem partide grele la Giarmata, la Filiași, la Craiova, toate sunt dificile. Cine știe puțin fotbal și are habar poate să-și dea seama de forța lor, financiară și a lotului. Eu îi cunosc pe toți jucătorii aceștia, au fost și la Liga I, la Juventus, unii și în Liga a II-a, am promovat cu ei.”

Partida Millenium Giarmata – CSM Reşiţa este programată vineri, de la ora 18:00 și contează pentru etapa a 26-a din Liga a III-a de fotbal, seria a IV-a.