[VIDEO-AUDIO] CSM Reșița, tot mai aproape de promovare

594

UPDATE:

Miercuri, 10 aprilie au avut loc ultimele meciuri ale etapei a 22-a din Liga a III-a de fotbal, seria a IV-a. CSM Școlar Reșița a întâlnit o contracandidată la promovare, Metalurgistul Cugir, dar rosso-nerii au reușit să se impună cu 2-0, după golurile marcate de Marius Staicu în minutul 66 și de Sebastian Velcotă în minutul 72. A fost o primă repriză echilibrată, însă în partea a doua reșițenii au dominat jocul și au reușit să se impună.

Leontin Doană: Se dorește promovarea!

După acest succes elevii lui Leontin Doană s-au instalat pe locul doi în clasament la doar un singur punct de lider. La final de meci, principalul reșițenilor Leontin Doană a afirmat:

”Un meci important cu o echipă bună a campionatului. A fost o primă repriză echilibrată, iar în cea de-a doua, am dominat din punct de vedere tactic. Ne-am creat ocazii din care am înscris și două goluri. Vreau să-i felicit pe băieți, sunt de apreciat. Sunt mulțumit de jocul echipei pentru că toate meciurile sunt dificile. Nu mai suntem o echipă de locurile 10-11 și este normal ca celelalte echipe să se mobilizeze atunci când joacă cu noi… Tot timpul am spus că nu avem ca și obiectiv promovarea, dar nu ne dăm la o parte dacă ne va obliga locul din clasament. Din acest moment, la echipă se va simți o presiune în plus. Băieții sunt conștienți că avem o șansă mare la promovare. Se dorește promovarea la nivel de oraș”, a declarat principalul Leontin Doană.

————————-

Miercuri, 10 aprilie se dispută ultimele meciuri ale etapei a 22-a din Liga a III-a de fotbal, seria a IV-a. În derby-ul rundei la Reșița se vor afla față în față echipele clasate pe locul III și IV în seria a IV-a CSM Școlar Reșița, respectiv Metalurgistul Cugir.

Publicul reșițean este așteptat pe arena sportivă din Valea Domanului să asiste la unul dintre cele mai importante jocuri din acest retur pentru rosso-neri. Jocul este programat de la ora 17.00.