Bayern Munchen, Atletico Madrid, Real Madrid şi Chelsea Londra sunt semifinalistele Ligii Campionilor

Atletico Madrid-FC Barcelona

În ultimele două meciuri de joi din manșa secundă a sferturilor, Atletico Madrid a reuşit o calificare puţin scontată în semifinale, după ce a învins pe FC Barcelona cu 1-0, pe stadionul Vicente Calderon, în manşa a doua a sferturilor de finală. Golul a fost marcat de Koke în minutul 5. În primul meci, pe Camp Nou scorul a fost egal, 1-1.

Bayern Munchen a acces în penultimul act al celei mai importante competiții fotbalistice europene după ce a învins pe Manchester United cu 3-1, pe Fussball Arena, în turul doi al sferturilor. Punctele bavarezilor au fost matcate de Mario Mandzukic în minutul 59, Thomas Mueller, în minutul 68 și Arjen Robben în minutul 76, respectiv Patrice Evra în minutul 57. Campioana Europei a încheiat la egalitate în primul  joc, 1-1 pe Old Trafford. Tragerea la sorți a semifinalelor va avea loc vineri de al ora 13.

Sursa foto: uk.eurosport.yahoo.com