[Audio] Metalul Reşiţa a obţinut prima victorie în cantonamentul din Antalya, împotriva ucrainenilor de la Karpatî Lvov II

metalul-palhalma1Metalul Reşiţa a învins cu 3-1 echipa a doua a clubului ucrainean Karpatî Lvov, într-un meci amical jucat vineri după-amiază, 7 februarie, în cantonamentul din Antalya. Pentru echipa pregătită de Marian Pană au înscris Opriţa, Breşneni şi Neagoe. La pauză scorul a fost favorabil tot reşiţenilor, 2-0. Acţionarul majoritar al clubului din Valea Domanului, Cătălin Rufă, nu a fost foarte mulţumit de evoluţia jucătorilor în acest meci. El a declarat pentru Radio România Reşiţa că de la unii dintre ei se aştepta la mai mult pentru că au valoare.

Metalul Reșița a început meciul cu: Pascal – Besart, Apostol, Nogo, Murgoci – I. Szabo, A. Vaștag, Breșneni, O. Vasile – Oprița, Mureșan.

În repriza a doua, la Metalul au intrat: Zimmermann, R. Cristian, Popescu, Liuba, Vădrariu, Neagoe, Enescu, Dragu, Stoica, Făgărășanu.

În următorul meci amical, Metalul Reşiţa îi va întâlni duminică, 9 februarie, pe japonezii de la Shonan Bellmare, din liga a doua.