ASU Politehnica Timișoara, victorie cu Farul Constanța

ASU Politehnica Timişoara a învins cu 2-1 (1-0) formaţia Farul Constanţa, luni seara, pe Stadionul Dan Păltinişanu, într-o partidă contând pentru etapa a 3-a a Ligii a II-a.

Golurile formaţiei bănăţene au fost marcate de Sergiu Popovici (minutul 29) şi Stjepan Plazonja (minutul 64), în timp ce pentru Farul a înscris Răzvan Greu (minutul 89).

ASU Poli Timişoara a ratat şi o lovitură de la 11 metri prin Dorin Codrea în minutul 90+5.

Ultimul meci al etapei a 3-a este programat, marţi, de la ora 19:30, echipa Petrolul Ploieşti urmând să întâlnească pe teren propriu formaţia Ripensia Timişoara.

În clasamentul Ligii a II-a, FC Rapid ocupă prima poziţie, cu 9 puncte, fiind urmată de FC U Craiova 1948, 7 puncte, ASU Politehnica Timişoara 7 puncte, Dunărea Călăraşi, 6 puncte, FC Farul, 6 puncte, ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu, 6 puncte etc.