Arădeanul Ovidiu Haţegan va arbitra partida Bayern Munchen – Chelsea din Liga Campionilor

104

Arbitrul român Ovidiu Haţegan a fost delegat să condusă meciul dintre Bayern Munchen şi Chelsea, care va avea loc sâmbătă, în Germania, de la ora 22:00, în manşa secundă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor, potrivit site-ului FRF.

Brigada românească de la acest joc este completată de arbitrii asistenţi Octavian Şovre şi Sebastian Gheorghe, în timp ce al patrulea oficial va fi Radu Petrescu. În camera VAR se vor afla doi italieni, Massimiliano Irrati şi Marco Guida.

Bayern s-a impus cu 3-0 la Londra, în meciul tur, din luna martie.

Meciurile din Liga Campionilor se reiau vineri 7 august, cu returul duelurilor din optimi, după pauza impusă de pandemia de coronavirus. Va urma apoi turneul final, care va fi găzduit, în perioada 12-23 august, la Lisabona, cu sferturi, semifinale şi finală, toate în manşe unice, scrie Agerpres.