Adrian Neaga, noul manager sportiv al clubului ACS Poli Timișoara
![Adrian Neaga, noul manager sportiv al clubului ACS Poli Timișoara Adrian Neaga, noul manager sportiv al clubului ACS Poli Timișoara](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2016/10/Fabian-Lucaj-Sorin-Dragoi-Adrian-neagadr09-696x421.jpg?resize=696%2C421&ssl=1)
Articol editat de Mirabela Afronie, 25 octombrie 2016, 09:29
Neaga a antrenat în ultimii ani echipe din eșaloanele inferioare, AS Bascov, Atletic Bradu, Urban Titu, SCM Pitești, Național Sebiș și din nou Atletic Bradu.
Adrian Neaga (37 ani) a jucat în cariera sa la FC Argeș, Steaua, Jeonnam Dragons, Seongnam Ilhwa Chunma, Neftci Baku, CS Mioveni etc.
Totodată, echipa de pe Bega a anunțat achiziționarea atacantului de origine albaneză Fabian Lokaj (20 de ani), născut în Elveția, care a semnat pe trei sezoane cu Poli Timișoara. Jucătorul a fost legitimat ultima dată la NK Koper (Slovenia).
AGERPRES
Foto: Banatul Azi