ACS Poli Timişoara a ratat prezenţa în semifinalele Cupei României

acs poli asa targu mures

ACS Poli Timişoara a părăsit Cupa României în sferturile competiţiei. Marţi, echipa antrenată de Florin Marin a fost învinsă pe teren propriu de ASA Târgu Mureş cu 7-6, după executarea loviturilor de departajare. La finalul timpului regulamentar scorul a fost egal, 1-1. Scorul a fost deschis de gazde prin Elek în minutul 24. Mureşenii au egalat prin croatul Balic, în minutul 80. ACS Poli a ratat şi un penalty, prin Javi Hernandez.

La loviturile de departajare au marcat pentru timişoreni: Elek, Curtean, Llorente, Sarmov, Melinte şi Ovidiu Popescu. A ratat Andrei Artean

În celălalt meci, Dinamo a învins Astra cu 2-1. Pentru învingători au punctat Gnohere (min 17) şi Palic (90+4). Pentru oaspeţi a marcat Enache (90+1).