ACS Poli Timişoara a câştigat derby-ul cu Metalul Reşiţa

Metalul Resita la reunire (1)

În etapa a cincea din play-off-ul seriei a doua din Liga 2 de fotbal, sâmbătă a fost programat derby-ul dintre ACS Poli Timişoara şi Metalul Reşiţa. S-au impus fotbaliştii de pe Bega cu 2-1. Pentru gazde au marcat Scutaru în minutul 26 şi Pedro Henrique în minutul 37. Echipa antrenată de Daniel Opriţa a redus din diferenţă în minutul 74 printr-un eurogol reuşit de Vişan Creţu, cu un şut din afara careului.

În alt meci, Olimpia Satu Mare a dispus de Unirea Târlungeni cu 3-0.

Partida CS Mioveni- FC Olt Slatina a fost câştigată de gazde cu 3-0, la masa verde, deoarece formaţia din Olt s-a retras din campionat.
În play-ouţ FC Caransebeş a surclasat acasă pe CSM Râmnicu Vâlcea cu 4-1. Formaţia antrenată de Alin Artimon a câştigat prin golurile marcate de Stoica de două ori, Roman şi Precup. Marius Staicu a redus în prelungiri  din diferenţă pentru echipa antrenată de Alexandru Pelici.

În alt meci Şoimii Pâncota au întrecut pe FC Bihor Oradea cu 1-0.