Colegul nostru Ionuţ-Şerban Jugureanu, decorat de statul francez
Ionuţ-Şerban Jugureanu, Director executiv al Fundaţiei Parada, a fost decorat cu Ordinul Naţional de Merit, în grad de Cavaler de către Republica Franceză, prin E.S. doamna Ambasador Laurence Auer.
![Colegul nostru Ionuţ-Şerban Jugureanu, decorat de statul francez Colegul nostru Ionuţ-Şerban Jugureanu, decorat de statul francez](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2023/02/328942309_584567039783610_6737437006599323448_n.jpg?resize=747%2C479&ssl=1)
Articol editat de Gerhard Chwoika, 8 februarie 2023, 11:48
Decorarea este o recunoaștere nemijlocită a rolului pe care Fundaţia Parada îl are de 25 de ani în sprijinirea copiilor celor mai excluși şi invizibili, a celor fără de glas, în apărarea drepturilor copilului.
Ionuţ-Şerban Jugureanu este colaborator extern, fost angajat la Secţia Franceză Radio România Internaţional, postul pentru străinătate al Radio România.
Serviciul Comunicare și Relații Publice