Ştampilă ocazională şi plic filatelic cu războiul din Ucraina, lansate de Asociaţia Germană de Cultură şi Educaţie a Adulţilor Reşiţa
Pentru a marca împlinirea unei luni (24 februarie – 24 martie 2022) de la izbucnirea războiului nedorit de lângă noi, Forumul Democratic al Germanilor din județul Caraș-Severin și Asociația Germană de Cultură și Educație a Adulților din Reșița lansează un plic filatelic şi o ștampilă filatelică ocazională. Ștampila va fi utilizată la Oficiul Poștal Reșița 1, în data de 24 martie. Menționăm faptul că această ștampilă a fost aprobată de Federația Filatelică Română și de către Poșta Română pentru întreaga corespondență expediată în data de 24 martie din Reșița de la Oficiul Poștal nr. 1.
![Ştampilă ocazională şi plic filatelic cu războiul din Ucraina, lansate de Asociaţia Germană de Cultură şi Educaţie a Adulţilor Reşiţa Ştampilă ocazională şi plic filatelic cu războiul din Ucraina, lansate de Asociaţia Germană de Cultură şi Educaţie a Adulţilor Reşiţa](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/03/2022.03.24.-ROMANIA-UKRAINE-PLIC.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Gerhard Chwoika, 24 martie 2022, 10:38