Legende şi datini strămoşeşti la Oţelu Roşu
Cenaclul „Lira” din Oţelu Roşu organizează joi, 23 februarie în sala mică a Casei de Cultură din oraşul de pe Valea Bistrei, o întâlnire cu legendele şi datinile strămoşeşti. Evenimentul intitulat „La gura sobei – Legende şi tradiţii” se va consuma de la ora 17.30.
![Legende şi datini strămoşeşti la Oţelu Roşu Legende şi datini strămoşeşti la Oţelu Roşu](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2023/02/curea.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Gerhard Chwoika, 22 februarie 2023, 13:48
Manifestarea este organizată de Primăria Oţelu-Roşu în parteneriat cu Casa de Cultură din localitate.
Intrarea publicului este liberă.