Zăpadă din belşug în munţii Banatului: Pârtiile îşi aşteaptă schiorii!
De la un sfârşit de săptămână la altul, sute de turişti profită de zăpadă şi de vremea bună, pentru a se lansa pe pârtii. Invitaţia cabanierilor din Banatul de Munte rămâne aceeaşi în fiecare weekend. Omul de afaceri, Cornel Podeanu, de pe platoul Semenic:
![Zăpadă din belşug în munţii Banatului: Pârtiile îşi aşteaptă schiorii! Zăpadă din belşug în munţii Banatului: Pârtiile îşi aşteaptă schiorii!](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2018/03/ski-scaled.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Gerhard Chwoika, 2 martie 2018, 20:09
De la un sfârşit de săptămână la altul, sute de turişti profită de zăpadă şi de vremea bună, pentru a se lansa pe pârtii. Invitaţia cabanierilor din Banatul de Munte rămâne aceeaşi în fiecare weekend. Omul de afaceri, Cornel Podeanu, de pe platoul Semenic:
Amintim că, drumurile spre staţiunile montane din Caraş-Severin sunt practicabile, doar că se circulă în condiţii de iarnă, iar autovehiculele trebuie echipate corespunzător, au mai subliniat reprezentanţii Salvamont. (Hardy Cvoica)