Vom avea alegeri parţiale?
![Vom avea alegeri parţiale? Vom avea alegeri parţiale?](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2014/04/Nicolae-Amzoi.jpg?resize=800%2C479&ssl=1)
Articol editat de Sebastian Dragomir, 2 martie 2015, 08:23
Trei comune din Caraş-Severin nu au primar şi, în mod normal, în aceste localităţi ar trebui organizate alegeri parţiale în această primăvară, spune directorul Filialei de Vest a Autorităţii Electorale Permanente, Nicolae Amzoi. Este vorba de Grădinari, Ciudanoviţa şi Ocna de Fier. Nicolae Amzoi a mai precizat că eventualele alegeri parţiale vor fi organizate şi în judeţele Arad şi Hunedoara. Consiliul local din comuna Târnova a fost dizolvat, iar în comuna Sălaşu de Sus este vacant postul de primar.
(Sebastian Dragomir)