Un nou skate park pentru Timişoara
O parte a terenurilor fostei baze Uszoda au intrat in proprietatea municipalităţii timişorene, pe acestea urmând să se construiască noul skate park al oraşului. În privinţa fostei baze Uszoda, aceasta a rămas în proprietatea Liceului Sportiv Banatul, care, însă, nu are fondurile necesare pentru reabilitarea ei. Viceprimarul Traian Stoia a precizat că, dacă baza ar trece în patrimoniul primăriei, s-ar găsi soluţii pentr
u reabilitarea acesteia.
Articol editat de Gerhard Chwoika, 6 iulie 2013, 15:16