Un minor dat dispărut de acasă a fost găsit la o stână din Caraș-Severin
![Un minor dat dispărut de acasă a fost găsit la o stână din Caraș-Severin Un minor dat dispărut de acasă a fost găsit la o stână din Caraș-Severin](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2015/04/vatamare.jpg?resize=500%2C375&ssl=1)
Articol editat de Valentina Adam, 12 aprilie 2015, 15:18
Adolescentul de 15 ani, din comuna hunedoreanã Densuș, dat dispãrut de acasã în urmã cu patru zile, a fost gãsit de polițiști la o stânã din localitatea Bãuțar, județul Caraș-Severin, unde se angajase ca cioban.
„Pe durata absenței de la domiciliu, minorul nu a fost victima vreunei infracțiuni și a fost reîncredințat familiei”, se aratã într-o informare a Inspectoratului de Poliție Judeþean Hunedoara transmisã duminicã AGERPRES.
Tânãrul de 15 ani a fost dat dispãrut dupã ce miercuri, 8 aprilie, plecase cu oile la pãscut și nu s-a mai întors acasã. Dupã o zi, femeia la care se afla în plasament social a anunțat incidentul la Poliția Hațeg, iar autoritãțile au început cãutãrile, minorul fiind dat în urmãrire naționalã și în consemn la frontierã.
Agerpres
susras foto glsa.ro