Tone de furaje la dispoziţia jivinelor în sezonul rece
![Tone de furaje la dispoziţia jivinelor în sezonul rece Tone de furaje la dispoziţia jivinelor în sezonul rece](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2017/11/furaje.jpg?resize=639%2C479&ssl=1)
Articol editat de Gerhard Chwoika, 23 noiembrie 2017, 14:00
Pe lângă fibroase, Direcţia silvică a mai achiziţionat 80 de tone de porumb, 20 de tone de sare drob, dar şi furaje concentrate şi suculente în cantitate de peste 30 de tone pentru asigurarea hranei complementare a animalelor găzduite pe cele 18 fonduri cinegetice pe care le are în administrare, a mai spus acesta. (Hardy Cvoica)
Foto: arhiva