Staţionarul 2 din Reşiţa are gropile “plombate”!
![Staţionarul 2 din Reşiţa are gropile “plombate”! Staţionarul 2 din Reşiţa are gropile “plombate”!](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2014/03/drumuri-arad.jpg?resize=800%2C435&ssl=1)
Articol editat de Mirabela Afronie, 10 iulie 2014, 07:00
Curtea staţionarului 2 al Spitalului Judeţean de Urgenţă din Reşiţa a fost asfaltată cu sprijinul Primăriei. Gropile care le dădeau bătăi de cap şoferilor de pe ambulanţă au dispărut. La finalizarea acestei lucrări managerul unităţii medicale, Dumitru Secăşan a implementat şi o nouă regulă. Aparţinătorii nu mai au voie să-şi parcheze maşinile în curtea unităţii medicale. Doar angajaţii spitalului vor avea acest drept a precizat managerul.
(Daiana Roşca)