Sfârşit cumplit pentru un tânăr care a ieşit la scăldat
![Sfârşit cumplit pentru un tânăr care a ieşit la scăldat Sfârşit cumplit pentru un tânăr care a ieşit la scăldat](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2015/08/incecat.jpg?resize=670%2C479&ssl=1)
Articol editat de Mirabela Afronie, 9 august 2015, 18:12
O tragedie avut loc în comuna Ghioroc, din judeţul Arad. Un tânăr de 19 ani s-a înecat, ieri seară. Acesta a intrat în lacul Ghioroc pentru a se scălda. O femeie a văzut că tânărul nu a mai ieşit la suprafaţă şi a sunat la 112. A fost solicitat sprijinul pompierilor care au găsit cadavrul în această dimineaţă. Din primele cercetări s-a stabilit că este vorba despre un tânăr din Pâncota. Cadavrul nu rezultă suspiciuni cu privire la cauza decesului şi a fost trimis, conform procedurii, la necropsie. Poliţiştii efectuează acum o anchetă pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a produs nefericitul eveniment.
Foto: Arhivă – evz.ro