S-au stabilit câştigătorii campaniei de reciclare din weekend

Sâmbătă, 3 noiembrie 2018, în municipiul Reşiţa s-a desfășurat Campania de colectare a DEEE-urilor organizată de Primăria Municipiului Reşiţa în colaborare cu Serviciul Local de Colectare – fosta  Asociaţia Română pentru Reciclare RoRec, cu puncte provizorii de colectare pentru obiecte de mici dimensiuni – ce au fost stabilite în următoarele locaţii:

  • Parcul Siderurgistului;
  • Colegiul Tehnic;
  • Şcoala Gimnazială Nr.9;
  • Şcoala Gimnazială Nr.2;
  • Centrul de colectare RoRec str. Căminelor intersecţie cu Al. Albăstrelelor;
  • Cîlnic – la mașina de colectare;
  • Cuptoare – la mașina de colectare; Ţerova – Căminul Cultural;
  • Doman – la mașina de colectare;
  • Moniom – la mașina de colectare; cât și prin

Obiectele de mari dimensiuni au fost preluate de la domiciliu, în urma unui apel telefonic le la unul din cele patru numere de telefon puse la dispoziția cetățenilor.

În urma extragerii din data de 05.11.2018, desfășurată la ora 12:00 la sediul Primăriei Municipiului Reșița, au fost acordate un număr de 18 premii, constând în aparatură electrocasnică după cum urmează:

  • frigider -1 buc,
  • cuptor cu microunde – 2 buc.
  • aspiratoare cu acumulatori – 2 buc.
  • cafetiere -5 buc.
  • fier de călcat – 4 buc.
  • mixere – 4. buc.

Cantitatea colectată este estimată  la 7,5 tone.

Iată lista completă a câştigătorilor:

Nr.Nume prenumeAdresaObs
1BOGDAN IULIAN Str. Peleaga, bl. 4, sc. 1, ap.47 FRIGIDER
2BICHIAN EMIL CRISTIANAl. Herculane, bl. 4, Sc.3, Ap.3 CUPTOR CU MICROUNDE
3LAZICS FLORINStr. Ion Corvin , bl. C6, Ap.20 CUPTOR CU MICROUNDE
4STANCA TOMA IONStr. Rodnei, bl. 4, Sc. C, Ap.12 ASPIRATOR
5BRADEA SNEJANAAl. Făgărașului, bl. 3, sc. 3, ap. 10 ASPIRATOR
6CRISTE EMILIA MARIAAL. Trandafirilor, bl. 7, sc. 4, ap. 1MIXER
7MURARIU CRISTIAN ȘTEFANStr. Scorușului, nr. 17 MIXER
8SIEL MARIAStr. Progresului, bl. 1, Sc. C, Ap. 9 MIXER
9ZIMBREAN ICONIACuptoare, nr. 15A MIXER
10RUS SORINBd. Republicii, bl. 5, Sc.1, Ap. 36FIER DE CĂLCAT
11TIRBA DANIELAStr. Rodnei, Nr. 8 FIER DE CĂLCAT
12ARUSOAIEI CRISTINAAl. Gladiolelor, bl. 5, Sc. 1, Ap. 41 FIER DE CĂLCAT
13GHIDIBOCA ROXANAStr. Cpt. I. Poptelecan, bl. 2, ap. 39FIER DE CĂLCAT
14DIMCEA KARINAStr. Rodnei, nr. 7CAFETIERĂ
15DUMITRU IULIANASAT Dognecea, nr. 303CAFETIERĂ
16ROMAN DANIELAAl. Călimanilor, bl. 2, Sc.B CAFETIERĂ
17MEDA VALERINLOC. CUPTOARE, Nr. 3 CAFETIERĂ
18BICHIAN AMELIN MARCELAl. Herculane, bl. 4, Sc.3, Ap.3CAFETIERĂ

De același autor

Related Articles