Revelionul pensionarilor, în premieră, la Oţelu-Roşu
![Revelionul pensionarilor, în premieră, la Oţelu-Roşu Revelionul pensionarilor, în premieră, la Oţelu-Roşu](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2014/12/Revelion-pensionari-1.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Mirabela Afronie, 7 ianuarie 2015, 15:00
Peste 600 de vârstnici din Oţelu-Roşu vor participa în această seară, pentru prima dată, la Revelionul Pensionarilor, organizat de Primăria oraşului. Evenimentul va avea loc de la ora 18.00 la Sala de sport a Şcolii Generale Nr. 3 din urbea de pe Bistra. Programul serii include o masa festivă cu meniu special, muzică şi multe surprize, a comunicat primarul Luca Mălăiescu. Biletele au fost distribuite prin asociaţiile de pensionari din oraş, iar cei care nu fac parte din aceste organizaţii s-au înscris direct la Serviciul de Asistenţă Socială din cadrul primăriei oraşului.
(Hardy Cvoica)