Programele de minimis ale Direcţiei pentru Agricultură Caraş-Severin continuă cu succes şi în 2018
Potrivit acestuia, celor două programe deja implementate, tomatele şi lâna, li se va adăuga şi o măsură nouă destinată crescătorilor de suine în vederea producerii cărnii de porc din rasele autohtone, bazna şi mangaliţa.
Marius Zarcula a mai spus că, în primele două luni ale anului, programul va intra în linie dreaptă, iar fermierii cărăşeni interesaţi vor putea beneficia de schemele de plată ale acestuia. (Hardy Cvoica)
![Programele de minimis ale Direcţiei pentru Agricultură Caraş-Severin continuă cu succes şi în 2018 Programele de minimis ale Direcţiei pentru Agricultură Caraş-Severin continuă cu succes şi în 2018](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2018/01/zarcula.jpg?resize=800%2C479&ssl=1)
Articol editat de Gerhard Chwoika, 3 ianuarie 2018, 10:19
Potrivit acestuia, celor două programe deja implementate, tomatele şi lâna, li se va adăuga şi o măsură nouă destinată crescătorilor de suine în vederea producerii cărnii de porc din rasele autohtone, bazna şi mangaliţa.
Marius Zarcula a mai spus că, în primele două luni ale anului, programul va intra în linie dreaptă, iar fermierii cărăşeni interesaţi vor putea beneficia de schemele de plată ale acestuia. (Hardy Cvoica)