Accident între Reşiţa şi Caransebeş. Oboseala la volan şi-a spus din nou cuvântul
![Accident între Reşiţa şi Caransebeş. Oboseala la volan şi-a spus din nou cuvântul Accident între Reşiţa şi Caransebeş. Oboseala la volan şi-a spus din nou cuvântul](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2014/04/accident-copac.jpg?resize=800%2C451&ssl=1)
Articol editat de Sebastian Dragomir, 12 iulie 2016, 12:21
„În jurul orei 01.01, o femeie în vârstă de 48 de ani, din Ezeriș, a condus un autoturism pe DN 58, din direcția Reșița spre Caransebeș, iar într-o curbă la dreapta, la km 36+470 m, din cauza oboselii, a adormit la volan. Conducătoarea auto a pierdut controlul volanului, a părăsit carosabilul prin partea dreaptă a direcției de deplasare și a intrat în coliziune frontală cu un copac. În urma producerii accidentului a rezultat rănirea ușoară a femeii, aceasta fiind transportată la spital pentru îngrijiri medicale”, se arată în comunicatul IPJ Caraş-Severin.
Un accident similar a avut loc şi ieri, pe raza localităţii Sadova Veche. Atunci, şoferul a decedat după ce a lovit cu maşina un cap de pod.
(Sebastian Dragomir)
Foto: arhivă