O emblemă a automobilelor americane, la RAR Vaslui: Cadillac Coupe DeVille, 1977
Registrul Auto Român (RAR) prezintă pe pagina sa de Facebook ceea ce numeşte ”o emblemă a automobilelor americane”, un Cadillac Coupe DeVille din 1977. Maşina, fotografiată la RAR Vaslui, a fost adusă din SUA în 2015, conform News.ro.
![O emblemă a automobilelor americane, la RAR Vaslui: Cadillac Coupe DeVille, 1977 O emblemă a automobilelor americane, la RAR Vaslui: Cadillac Coupe DeVille, 1977](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2023/04/rar2-ok.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Valentina Adam, 16 aprilie 2023, 10:21
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2023/04/rar1.jpg?resize=540%2C378&ssl=1)
”O emblemă a automobilelor americane, la RAR Vaslui: Cadillac Coupe DeVille, 1977. Motorul de 7L şi dimensiunile generoase nu îl fac să fie prea manevrabil în traficul aglomeraţ dar această „clasică” are toate atuurile pentru a fi admirată”, conform unei postări de pe pagina de Facebook a Registrului Auto Român.
Potrivit aceleiaşi surse, maşina a fost adusă din SUA în anul 2015.
În urmă cu câteva zile, pe pagina RAR a fost prezentat un Ford Ţ fabricat în anul 1914.