Modernizări la Ezeriş
Centrul comunei cărăşene Ezeriş va intra într-un amplu proces de modernizare. Potrivit primarului Ioan Rusu, se va amenaja un spaţiu de joacă pentru copii, o parcare pentru autoturisme lângă scena din faţa căminului cultural, spaţii verzi, băncuţe şi o fântână arteziană. Lucrări asemănătoare vor fie executate şi în satul aparţinător Soceni. Valoare proiectului se ridică la aproape 250 de mii de lei.
![Modernizări la Ezeriş Modernizări la Ezeriş](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2013/09/Primarie-Ezeris.jpg?resize=800%2C479&ssl=1)
Articol editat de Mirabela Afronie, 24 iunie 2014, 12:26
Centrul comunei cărăşene Ezeriş va intra într-un amplu proces de modernizare. Potrivit primarului Ioan Rusu, se va amenaja un spaţiu de joacă pentru copii, o parcare pentru autoturisme lângă scena din faţa căminului cultural, spaţii verzi, băncuţe şi o fântână arteziană. Lucrări asemănătoare vor fie executate şi în satul aparţinător Soceni. Valoare proiectului se ridică la aproape 250 de mii de lei.
(Hardy Cvoica)