Modernizarea clădirilor istorice din Lugoj
![Modernizarea clădirilor istorice din Lugoj Modernizarea clădirilor istorice din Lugoj](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2013/07/Primaria-Lugoj.jpg?resize=800%2C479&ssl=1)
Articol editat de Mirabela Afronie, 29 iulie 2013, 15:44
Municipalitatea lugojeană a finalizat etapa I de proiectare privind reabilitarea arhitecturală a clădirilor istorice din Piaţa Drăgan, informează Dinel Mazilu, arhitectul şef al Lugojului. Lucrările vor viza, în primă fază, clădirea Poliţiei Municipiului Lugoj şi cea a fostului SRI, aflate în stare avansată de degradare. Reabilitarea faţadelor va continua apoi, tot în cadrul acestei prime etape, cu clădirile de pe strada Andrei Şaguna.