[FOTO] Medalion coral Zita Lupu la Centrul german „Alexander Tietz”
Centrul german „Alexander Tietz” din Reşiţa va găzdui în această după-amiază, de la ora 16.00, vernisajul expoziţiei de pictură, cu lucrări semnate de Flavia Beatris Grădinaru. Despre artist şi opera sa va vorbi plasticianul cărăşean, Gustav Ioan Hlinka.
![[FOTO] Medalion coral Zita Lupu la Centrul german „Alexander Tietz” [FOTO] Medalion coral Zita Lupu la Centrul german „Alexander Tietz”](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2014/12/biblioteca-germana-Resita.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Gerhard Chwoika, 14 ianuarie 2020, 13:57
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2020/01/PROGRAMM-JANUAR-2020-FLAVIA-GRADINARU-AFIS-1-730x1024.jpg?resize=730%2C1024)
În aceeaşi locaţie, cu începere de la ora 18.00, va avea loc un medalion „In memorian” Zita Lupu – profesor de pian şi fost coodonator al corului Forumului Democratic al Germanilor din Caraş-Severin. Manifestarea se va consuma în prezenţa coralei Franz Sturmer din Reşiţa.
Ambele manifestări se înscriu în acţiunile Săptămânii Culturii Naţionale în desfăşurare în municipiul de pe Bârzava.