Lugojul a primit fonduri pentru investiţii
![Lugojul a primit fonduri pentru investiţii Lugojul a primit fonduri pentru investiţii](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2013/07/primaria-lugoj.jpg?resize=800%2C479&ssl=1)
Articol editat de Mirabela Afronie, 24 ianuarie 2014, 11:18
Municipalitatea lugojeană a primit aprobare din partea Guvernului pentru împrumutul de 22.500.000 de lei pe care administraţia doreşte să-l contracteze pentru realizarea unor investiţii de interes local. Creditul va fi luat pe o perioadă de 10 ani şi este necesar pentru realizarea branşamentelor la reţeaua de apă, finalizarea reabilitării pieţei agroalimentare, refacerea de drumuri asfaltate, pavate şi pietruite, respectiv izolarea termică a blocurilor.