ISU „BANAT”, printre cei mai buni din ţară
Articol editat de Mirabela Afronie, 4 septembrie 2013, 10:53 / actualizat: 4 septembrie 2013, 15:35
Echipajul SMURD al Inspectoratului pentru situaţii de urgenţă „BANAT” Timiş a fost desemnat cel de-al treilea cel mai bun echipaj de descarcerare si acordare a primului ajutor medical calificat din România, în urma competiţei de specialitate desfăşurate la Târgul Mureş. La concurs au participat cele mai bune echipaje din 12 judeţe ale ţării, care s-au calificat în urma etapelor zonale. Acestea şi-au demonstrat îndemânarea şi rapiditatea de acţiune în cadrul competiţiei. Câştigătorii din acest an se califică automat la competiţia internaţională ce va avea loc în toamnă, în Statele Unite ale Americii.
