Întreaga conducere a Primăriei Oraviţa are probleme cu… legea
![Întreaga conducere a Primăriei Oraviţa are probleme cu… legea Întreaga conducere a Primăriei Oraviţa are probleme cu… legea](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2017/10/35_big.jpg?resize=700%2C479&ssl=1)
Articol editat de Gerhard Chwoika, 6 octombrie 2017, 17:00
În rechizitor se arată că aceştia, în calitate de funcţionari ai Primăriei oraşului Oraviţa au decontaţ în mod nelegal, în perioada 2012-2016, cheltuielile unei asociaţii sportive de drept privat prejudiciind bugetul local al oraşului Oraviţa cu suma de peste 175 de mii de lei.
Primarul Ursu Dumitru nu a putut fi contactat telefonic, de reporterii Radio Reşiţa, pentru a-şi expune un punct de vedere în legătură cu acuzaţiile ce i se aduc. Precizăm că punerea în mişcare a acţiunii penale, nu poate, în nicio situaţie, să înfrângă principiul prezumţiei de nevinovăţie.