Ianăş Roşeţi recunoaşte că a luat mită…instanţa va da verdictul!
Fostul director al patrimoniului judeţean, Ianăş Roşeţi a recunoscut în faţa judecătorilor din cadrul Tribunalului Caraş-Severin că este vinovat şi şi-a asumat toate faptele comise. Instanţa a rămas în pronunţare, anunţând că va da sentinţa în câteva zile în dosarul de luare de mită, care îl incriminează pe Roşeţi. Mai mult decât atât, Roşeţi şi-a achitat deja prejudiciul şi şi-a dat demisia din toate funcţiile publice pe care le-a deţinut. Vă reamintim că fostul director DADP a fost trimis în judecată pentru infracţiuni de corupţie, după ce a fost prins în flagrant luând şpagă de la un denunţător.
![Ianăş Roşeţi recunoaşte că a luat mită…instanţa va da verdictul! Ianăş Roşeţi recunoaşte că a luat mită…instanţa va da verdictul!](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2014/07/Ianas-Roseti.jpg?resize=801%2C479&ssl=1)
Articol editat de Mirabela Afronie, 29 august 2014, 08:24
Fostul director al patrimoniului judeţean, Ianăş Roşeţi a recunoscut în faţa judecătorilor din cadrul Tribunalului Caraş-Severin că este vinovat şi şi-a asumat toate faptele comise. Instanţa a rămas în pronunţare, anunţând că va da sentinţa în câteva zile în dosarul de luare de mită, care îl incriminează pe Roşeţi. Mai mult decât atât, Roşeţi şi-a achitat deja prejudiciul şi şi-a dat demisia din toate funcţiile publice pe care le-a deţinut. Vă reamintim că fostul director DADP a fost trimis în judecată pentru infracţiuni de corupţie, după ce a fost prins în flagrant luând şpagă de la un denunţător.
(Daiana Roşca)