[FOTO] Un nou accident pe centura orașului Lugoj
Un bărbat din Lugoj a ajuns în această dimineață la spital, după ce maşina pe care o conducea s-a izbit de un microbuz de persoane, pe centura orașului Lugoj, în intersecţia centurii cu Drumul Tapiei. Omul, pensionar din Lugoj, circula cu o Dacia Logan pe centură dinspre Caransebeş, iar microbuzul care venea dinspre zona multinaţionalelor de pe Tapiei a vrut să traverseze intersecţia spre oraş, însă nu a văzut maşina care circula pe drumul cu prioritate. Impactul a fost destul de violent, Loganul lovind cu partea frontală microbuzul la mijlocul său şi aruncându-l câţiva metri în lateral. În urma accidentului, şoferul din Logan a fost rănit la piept şi dus la spitalul din Lugoj pentru investigaţii. Şoferul microbuzului a declarat că nu văzut mașina, care circula cu viteză și fără a avea farurile aprinse.
Articol editat de Mirabela Afronie, 4 septembrie 2014, 14:30
Sursa foto: redesteptarea.ro
(Ion moldovan)

