[FOTO] Se asfaltează după constructori!

În municipiul Reşiţa s-au executat lucrări de alimentare cu gaz metan la mai multe unităţi de învăţământ, care să permită instalarea de centrale termice pentru înccălzire. De astăzi, salariaţii Direcţiei de întreţinere şi administrare a Patrimoniului Consiliului Local lucrează la asfaltarea carosabilului şi a trotuarelor, după intervenţia celor de la gaz. La parcarea de pe Aleea Buziaş din Reşiţa se execută lucrările de canalizare şi montare a bordurilor, iar asfaltarea şi marcarea parcărilor se va executa până la sfârşitul acestei luni, a declarat directorul direcţiei Sava Giuricici.
Articol editat de Mirabela Afronie, 9 septembrie 2014, 19:00
(Dan Agache)




