Două persoane căzute cu un ATV pe câmp, salvate de pompierii din Lugoj
Pompieri din cadrul Detașamentului Lugoj au interveniy luni seara, pentru salvarea a douã persoane cãzute cu un ATV pe câmp, în localitatea Herendești.
![Două persoane căzute cu un ATV pe câmp, salvate de pompierii din Lugoj Două persoane căzute cu un ATV pe câmp, salvate de pompierii din Lugoj](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2013/08/SMURD-elicopter.jpg?resize=800%2C400&ssl=1)
Articol editat de Valentina Adam, 31 iulie 2023, 21:04
Biroul de presã al ISU Timiș a informat cã la fața locului au ajuns li douã ambulanșe SAJ, dintre care una cu medic. Pentru sprijin, a fost solicitat elicopterul SMURD Caraș-Severin.
În urma evenimentului, un bãrbat care prezenta contuzii în zona capului a fost preluat de elicopter și transportat la Spitalul Județean Timișoara, iar o femeie, cu rãni minore, a fost transportatã la Spitalul Municipal Lugoj, pentru investigații.