Direcţia de Întreţinere Reşiţa a finalizat asfaltarea pe o porţiune de 200 de metri a drumului de acces în Mociur
Veşti bune pentru reşiţeni! A fost finalizată asfaltarea pe o porţiune de 200 de metri a drumului de acces în zona Mociur, anunţă Primăria Reşiţa pe pagina de facebook:
![Direcţia de Întreţinere Reşiţa a finalizat asfaltarea pe o porţiune de 200 de metri a drumului de acces în Mociur Direcţia de Întreţinere Reşiţa a finalizat asfaltarea pe o porţiune de 200 de metri a drumului de acces în Mociur](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/09/305202038_604937127871374_6240612138453427531_n.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Daiana Rosca, 4 septembrie 2022, 18:15
„Colegii de la Direcţia de Întreţinere au finalizat asfaltarea pe o porţiune de 200 de metri a drumului de acces în zona Mociur, unde infrastructura rutieră a fost afectata ca urmare a lucrărilor de înlocuire a conductelor de apa.
Astfel, reşiţenii care doresc să evite aglomeraţia de pe artera principala a oraşului pot alege varianta Valea Ţerovei – Parcul Industrial – podul IGOR (lânga magazinul Penny), pe un drum ce se prezinta în cele mai bune condiţii”.